Turbo Tamiri

Turbo Tamiri Nasıl Yapılır ? Turbo Fiyatları Farkıyla

Turbo arızalarında %90 oranında turbo tamiri tercih edilir. Bu yüzde onluk dilim turbo tamiri düzen ya da iş görür mü şüpheleriyle vazgeçen müşterilerimizdir. Turbo tamiri, düzen tutar, iş görür, orijinal kendi turbonuzun bozulmuş, aşınmış ve kurum bağlamış parçalarını orijinal sıfır parçalarla değişimiyle gerçekleştiği için sıfırdan hiçbir performans farkı yoktur. 

Sizlere turbo tamirini nasıl yapıyoruz hangi aşamalardan hangi testlerden geçtiğini ayrıntılı bir şekilde anlatıp göstermek istiyoruz.

  • Turbo Sökülme ve Temizleme
  • Parça Değişimi
  • Turbo Balans ve Fabrika Ayarları
  • Montaj
  • Kalite Kontrol

Turbo Tamiri için Sökülme Temizlenme Aşaması

Turbo tamirine gelen turbonun her bir parçasının temizlenmesi, turbonun bakım incelenmesi için ilk önce turbo dağıtılır. Tamire getirilen turbodan, müşterilerimize bozulan parçaları gösteririz ve fiyat bilgilendirmesi yaparız. Müşterimizin onayından sonra öncelik sırasına göre temizleme aşamalarımız başlar.

Temizleme aşamasında sağlam olan parçaları ilk önce kimyasal temizleyici makinamızda tüm parçaları ayrıntılı bir şekilde yıkanır. Yıkanan parçalar kurutulup kumlama makinasında taşlanarak sağlam olan parçalar en ince ayrıntısına kadar temizlenmiş olur.

Parça Değişimi Turbo Balans ve Fabrika Ayarları

Temizleme aşamasından sonra parçaların hepsini turbo toplayacağımız masaya toplar,

bozuk olan parçaların, orijinal sıfır parçaları paketlerinden çıkartarak tüm parçaları bir araya getiririz.

Turbo toplama aşaması en önemli aşamalardan biridir. Turbonun ilk önce katriç yani iç sistemi fabrika üretim şekline uygun toplanır. Daha sonra:

İç sisteminin araç üstündeki performansı yağ kontrolü ve ses balansı testlerini uygulamak için turbo balans makinesine yerleştirilir. Balans makinasında testlere ve kontrole göre elimizde oluşan verileri uygulayarak turboyu fabrikadan çıkış haline dönüştürürüz.

Turbo Kontrol Aşaması

Kontroller bittikten sonra temizlenen arka ve ön kapak katriç sistemi yerleştirilir turbonun toplama işlemi gerçekleşmiş olur. Daha sonra genel kontrollere girerek son defada kontrol edilmiş bir şekilde müşterilerimize güvenli kutulamayla gönderimi yapmaktayız.

Servisimize aracıyla gelen müşterilerimizin ise turbolarının montajı bittikten sonra araç üstünde de kontrollerimizi yapıp sizlere test ettiriyoruz. Yapılan bütün işlerimiz garanti kapsamındadır. Turbo tamiri konusunda endişelerinizi yeneceğimiz servisimizi ziyaret ederek, endişelerinize en hızlı çözümü sunabiliriz.

Turbo Tamir Fiyatları ve Turbo Fiyatlarımız için İletişim