Turbo Tamiri Nasıl Yapılır?

Turbo Yenileme Durumları

pngtree-vector-tools-repair-icon-png-image_1851436
STANDART TURBO TAMİRİ

Turbo muhafazası çıkarılır. Tüm turbo mekanizması açılır.

Turbo parçalarının yıkama makinasına yerleştirilerek özel kimyasallarla yıkanır içten yanmalı motor ürünü olan karbon birikintileri, pas, kurum, kok, yanmış yağ ve diğer kirleri temizler.

Özel ekipman yardımı ile rotorun dengelenmesi (turbo mili); Turbonun göbeği (turbo katriç), yeni onarım setinin (burçlar, palet, vb.) değişimi gerçekleşir. Yüksek kaliteli parçalarla montajlanır; Turbo katriç balansı özel balans ekipmanıyla yapılır.

Turbonun komple montajı; Turbo tamiri, çalışmasının son kontrolü sağlanır, testler ve özelliklerin ölçümleri yapılır.

turbo-2034260-3920926
KOMPLE TURBO TAMİRİ

Tüm turbo mekanizması sökülür;

Kimyasallar yardımıyla özel ekipmanlar kullanılarak dış kapaklar (emme ve egzoz salyangozu) temizlenir. Egzozda kalan karbon birikintileri, pas, kurum ve diğer kirler temizlenir;

Turbonun göbeği (katriçi) sıfır olarak kullanılır, özel balans ekipmanıyla önceden balanslanmış bir mil, yatak muhafazası, manşonlar, halkalar ve diğer parçalardan (tamir kitinden) oluşur.

Monte edilen katriç, mevcut turbo için ayarlanan ince ayarlarla dengelenip yerleştirilir; Turbo tamamen monte edilmiştir;

Turbonun genel performans kontrolü ve çalışmaya uygunluğu test edilir.

ÖNEMLİ UYARI

Turbonuzu yenilemeden önce turbo arızasının nedenini belirlemek son derece önemlidir!

Turbonun arızalanmasının asıl nedeni ortadan kaldırılmazsa, yeni bir turbonun onarımı veya satın alınması boşa gidecektir.

Turbo tamiri alanında çok fazla deneyim kazandık.

 Turboların onarımındaki başarımız, her şeyden önce hizmetlerimizin ve kullandığımız yedek parçalarının yüksek kalitesinden kaynaklanmaktadır. Şüphesiz, turboşarjı onarmak isteyen hem servisler hem de kullanıcılar için turboların onarımında her zaman yardımcı olmaya hazırız.

  • Yüksek kalitede alışımdan üretilen malzemeler.
  • En son teknolojik ekipman ve makineler.
  • Garanti ve müşteri memnuniyeti.

Siz de aracınızın turbosundan şikayetçiyseniz arayın veya mesaj atın aracınızın analizini yapalım.