Genel

BMW 218i 318i 418i Turbo Tahrik Arızası

Turbo nedir?

Turbo araçlarda motor performansını yükseltmeye yarayan, karmaşık bir görünüme sahip olan fakat çalışma mantığına bakıldığı zaman oldukça basit olan bir motor bileşenidir. Turbo ile amaç motorun daha fazla hava alarak daha yüksek performans göstermesini sağlamaktır. Turbo arızası ve uyarısı durumunda araç göstermesi beklenen performansı gösteremez.

Turbo Arızası Nedir?

Turbo arızası kimi zaman uzun süre boyunca kullanımdan dolayı deforme olmaya bağlı görülebilir. Ya da dışarıdan bir müdahale ile turbonun hasar alması da yine turbo arızası olarak karşımıza çıkar. Turbo arızası durumunda araç yokuş tırmanırken motor gücünü her ne kadar kullansa da turbo eksikliği sebebiyle tam bir çekiş kapasitesine ulaşamaz ve bu da hem motor sağlığını etkiler, hem de yakıt tasarrufunun önüne geçer. Turbo arızası ve uyarısı olan araçlarda yakıt tüketimi de normale nazaran yüksek olur.

BMW 218i Turbo Arızası

BMW 218i turbo arızası BMW 418i Turbo arızası ve 318i turbo arızası ile benzerlikler gösterir.  Bu sebeple BMW 218i turbo arızası ve uyarısı durumunda arızanın kaynağının ne olabileceği tespit edilmeli ya da profesyonel turbo bakım servisinden yardım istenmelidir. BMW 218i turbo tahrik arızası da tüm motor performansını ciddi derecede etkiler.

Bmw 218i Turbo Fiyatları ve Tamiri Hizmet Rehberi

BMW 318i Turbo Arızası

BMW 318i turbo arızası kronik etkilere sahiptir. Aynı zamanda BMW 318i turbo arızası da yine 418i gibi kronik nedenlere bağlıdır. BMW 318i turbo tahrik arızası işinde profesyonel olan turbo servislerinde tamiri gerçekleştirilebilir. Bu turboların arızaları genellikle egzoz manifoldunun erimesi sonucunda antifriz kaçağı yapmasına sebep olur. Bu da zincirleme bir reaksiyon olarak motorda su kaybına ve doğal olarak ta motorun ısınmasına sebep olur. Motorun ısınması hem performansı düşürür, hem de motor sağlığı için ciddi bir tehdit oluşturur. Basit bir turbo arızası araç içerisinde arıza zinciri başlatır.

Bmw 318i Turbo Fiyatları ve Tamiri Hizmet Rehberi

BMW 418i Turbo Arızası

BMW 418i turbo arızası en azından Türkiye kullanıcıları tarafından sık sık şikâyet edilen bir durumdur. İnternette kısa bir araştırma sonucunda birçok BMW 418i veya BMW 318i kullanan kişilerin turbo arızası hakkında şikâyette bulunduklarını görmek mümkündür.

Bmw 418i Turbo Fiyatları ve Tamiri Hizmet Rehberi

Egzoz Manifoldu Nedir?

Egzoz manifoldu netice itibariyle bir borudur. Araç yakıtı yaktıktan sonra oluşan gazı dışarıya atması gerekmektedir. Ancak bunu bir filtreleme sistemi ile gerçekleştirmelidir. Bu filtrelemeler doğaya en az zarar verecek şekilde olmalı ve bununla beraber emisyon da sağlamalıdır.

Egzoz manifoldu herhangi bir turbo arızası olmadığında silindir içerisindeki hava ile benzin karışımıyla ortaya çıkmış yanmış gazı emerek araçtan en hızlı şekilde dışarıya atmaya yarayan borudur. Diğer bir tabirle egzoz bacası olarak ta bilinir.

BMW 318i turbo tahrik arızası durumunda da genelde egzoz manifoldunun erimesi göz önüne gelmektedir. Buna bağlı da yukarıda saydığımız zincirleme reaksiyon başlar ve basit bir turbo arızası tüm motoru ciddi derecede etkiler. BMW 318 turbo arızası her zaman egzoz manifoldundan kaynaklanmayabilir. Bu durumda alanında profesyonel olan bir turbo servisi ile iletişime geçmek daha iyi yarar sağlayacaktır. Turbo tamiri gerçekleştiren servisler sorunu kısa süre içerisinde tespit edip problemi ortadan kaldırmakta etkilidirler.

BMW 318 turbo arızası durumunda araç sahibinin güvenilir ve işinde başarısını kanıtlamış turbo servislerine başvurması en sağlıklı öneridir.

ÜRÜNTAMİR FİYATI
BMW 2.18i Turbo fiyatı3.000 – 7.000  ₺
BMW 3.18i Turbo fiyatı3.000 – 7.000  ₺
BMW 4.18i Turbo fiyatı3.000 – 7.000  ₺
SIFIR ÜRÜN
Sıfır orijinal BMW 2.18i Turbo fiyatı24.000 ₺
Sıfır orijinal BMW 3.18i Turbo fiyatı24.000 ₺
Sıfır orijinal BMW 4.18i Turbo fiyatı24.000 ₺
Back to list

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir